Daily schedule |
Jún. 16 | Jún. 17 | Jún. 18 | Jún. 19 | Jún. 20 | Jún. 21 |
9.00 magyar Tv-sorozat / Hungarian Tv-series
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | Gyerekdalok | 5'06" | Hegyi Magdolna |
2 | Mókusok Városa | 7'30" | Pál Balázs |
3 | Nyakashegyi történetek/1-A kiköltözés | 9'25" | Quirin Ágnes |
9.00 Amerikai gyerekek animációs filmjei - műhelyvezető David Erlich / Animated film by American children - workshop leader David Erlich
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | Fantáziák: a vermonti iskolások animációja | 9'30" | David Ehrlich Workshop |
2 | Albert Bridge bemutatja az olimpiát | 5'00" | David Ehrlich Workshop |
3 | A bimbómolyok támadása | 4'00" | David Ehrlich Workshop |
4 | Az angol nyelv fantasztikus transzfmációja | 4'25" | David Ehrlich Workshop |
5 | Pele bosszúja | 2'20" | David Ehrlich Workshop |
6 | Nem kell csinálnod | 2'45" | David Ehrlich Workshop |
7 | Henry Ball utazásai | 1'00" | David Ehrlich Workshop |
8 | Egy barátságos repülés | 5'45" | David Ehrlich Workshop |
9 | Mit jelent neked a szerelem? | 3'10" | David Ehrlich Workshop |
10 | Mozgatható szavak | 2'15" | David Ehrlich Workshop |
11 | Picassolina | 2'00" | David Ehrlich Workshop |
12 | Egy gyermek álma | 4'40" | David Ehrlich Workshop |
9.00 Konzultáció a szerdai magyar vesenyprogramokról / Consultation about the Hungarian Competition Programmes of Wednesday
9.30 tv-special 2 / Tv-special 2
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | A hazudós egér | 20'21" | Andrea Kiss |
10.00 Portugál gyerkek animációs filmjei - műhelyvezető Abi Feijo / Animated films by Portuguese children - workshop leader Abi Feijo
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | A szabadság szegfűje | 4'50" | Abi Fejo workshop |
2 | Balszerencse | 3'30" | Abi Fejo workshop |
3 | Terrorista szerelem | 3'00" | Abi Fejo workshop |
4 | Szemét | 2'20" | Abi Fejo workshop |
5 | Mi lesz velünk? | 3'30" | Abi Fejo workshop |
6 | Az utolsó sípszó | 3'20" | Abi Fejo workshop |
7 | A sziget | 2'50" | Abi Fejo workshop |
8 | 5 palack | 1'35" | Abi Fejo workshop |
9 | Humusz | 1'30" | Abi Fejo workshop |
10 | Látomás | 2'50" | Abi Fejo workshop |
11 | Szúnyogok? Látni sem bítom őket! | 3'30" | Abi Fejo workshop |
12 | Út az álmainkhoz | 2'30" | Abi Fejo workshop |
13 | Néreusz dühe | 3'20" | Abi Fejo workshop |
14 | A Rozsda család | 4'10" | Abi Fejo workshop |
15 | Hideg & meleg | 1'20" | Abi Fejo workshop |
10.00 Marc Vandeweyer előadésa a Cartoonról / Marc Vandeweyer´s presentation about Cartoon
10.00 Válgatás Imre István filmjeiből / Selection from István Imre´s films
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | Egy világhírű vadász emlékiratai-Észtigris | 8'00" | Imre István |
2 | Mekk Elek, az ezermester-A csodálatos asztalos | 7'30" | Imre István |
3 | Stop! - I. epizód | 5'00" | Imre István |
10.30 Válogatás Bálint Ágnes emlékére / Selection to the memory of Ágnes Bálint
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | Frakk, a macskák réme III. sorozat/Mit hoz a Télapó? | 6'30" | Meszlényi Attila |
2 | Frakk ,a macskák réme III. sorozat: Hajrá, vadmacskák! | 6'30" | Meszlényi Attila |
3 | Kukori és Kotkoda II. sorozat: Fogyókúra | 8'40" | Mata János , Szabó Szabolcs |
4 | Kukori és Kotkoda II. sorozat: Kolibri-díj | 9'00" | Mata János , Szabó Szabolcs |
11.00 Cartoon d´Or - díjra jelölt filmek 2008 / Cartoon d´Or nominees 2008
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | Egy egér meséje | 4'10" | Benjamin Renner |
2 | Szökés | 9'00" | Arnaud Demuynck |
3 | John és Karen | 3'30" | Matthew Walker |
4 | A híd | 13'00" | Vincent Bierrewaerts |
5 | A fehér farkas | 8'30" | Pierre-Luc Granjon |
11.00 Horvát gyerekek animációs filmjei - workshop vezető Edo Lukman / Animated films by Croatian children - workshop leader Edo Lukman
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | Kleo-pátra | 2'51" | Edo Lukman Workshop |
2 | A fiú és a játéksárkány | 2'13" | Edo Lukman Workshop |
3 | Fekete macska | 2'28" | Edo Lukman Workshop |
4 | Hűhó, étel és küzdelem | 3'00" | Edo Lukman Workshop |
5 | Víz | 2'13" | Edo Lukman Workshop |
6 | Rózsa | 2'25" | Edo Lukman Workshop |
7 | Bábok | 3'00" | Edo Lukman Workshop |
8 | Megszálottság | 4'25" | Edo Lukman Workshop |
9 | A világ egy kristálygolyóban | 2'56" | Edo Lukman Workshop |
10 | Tavasz | 2'00" | Edo Lukman Workshop |
11 | Nagyi | 3'47" | Edo Lukman Workshop |
12 | Színes bolygó | 3'40" | Edo Lukman Workshop |
13 | A kutya és a bolha | 3'42" | Edo Lukman Workshop |
14 | Tres Muheres | 2'40" | Edo Lukman Workshop |
15 | Klausztrofóbia | 1'45" | Edo Lukman Workshop |
12.00 Dán gyerekek animációs filmjei - műhely vezető Morten Thorning / Animated films by Danish children - workshop leader Morten Thorning
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | Malik és Hilton a hóban | 2'00" | Viborg workshop |
2 | Dán Grönland | 2'00" | Viborg workshop |
3 | Szabadságharcosok | 2'00" | Viborg workshop |
4 | Elégetve a máglyán | 2'00" | Viborg workshop |
5 | A fiatalok házának balladája | 2'00" | Viborg workshop |
6 | Egy drogkereskedő vége | 2'00" | Viborg workshop |
7 | Igaz történer Kolombuszról | 2'00" | Viborg workshop |
8 | A szarka és a hattyú | 2'00" | Viborg workshop |
9 | Minden burgonya egyenlő | 2'00" | Viborg workshop |
10 | Az Ikertornyok (és a Pisa torony) igaz története | 2'00" | Viborg workshop |
11 | A hálátlan konyhaisten | 2'00" | Viborg workshop |
12 | Kitzune | 2'00" | Viborg workshop |
13 | Tiltott szerelem | 2'00" | Viborg workshop |
14 | A könyv-díj | 2'00" | Viborg workshop |
15 | Kergemarhakór | 2'00" | Viborg workshop |
16 | A labda | 2'00" | Viborg workshop |
17 | Az amulett | 2'00" | Viborg workshop |
18 | Halak | 2'00" | Viborg workshop |
19 | Szomszédok találkoznak | 2'00" | Viborg workshop |
12.00 Fogadás / Reception
13.00 Válogatás Oscar-díjas filmekből 3. 1982-1987 / Selection of Oscar winner films 3. 1982-1987
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | Tangó | 8'00" | Zbigniew Rybczynski |
2 | Fagylalt New Yorkban | 7'00" | Jimmy Picker |
3 | Anna és Bella | 8'00" | Børge Ring |
4 | Görög tragédia | 8'00" | Nicole Van Goethem |
5 | A férfi aki fákat ültetett | 30'00" | Frédéric Back |
13.00 Magyar gyerekek animációs filmjei - műhelyvezető Szabó Zsuzsa / Animated films by Hungarian children - workshop leader Zsuzsa Szabó
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | Labdakaland | 3'00" | Szabó Zsuzsa workshop |
2 | Ferencvárosi vadak | 6'00" | Szabó Zsuzsa workshop |
3 | Kolozsvári válogatás | 12'00" | Szabó Zsuzsa workshop |
4 | Konyhameccs | 2'40" | Szabó Zsuzsa workshop |
5 | Szellőcske | 3'50" | Szabó Zsuzsa workshop |
6 | Üzenet | 3'00" | Szabó Zsuzsa workshop |
7 | Fák kilátással | 5'00" | Szabó Zsuzsa workshop |
14.00 vizsgafilmek / reklám, főcím, szignál / Diploma films / Commercial, Signal, Credits
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | Béka-parti | 2'46" | Gellár Csaba |
2 | Büdöske | 2'22" | Hermán Árpád |
3 | Cameraman | 1'11" | Turai Balázs |
4 | Csillagszedő Márió | 2'03" | Horváth-Molnár Panna |
5 | Elgurult az 'o' betű | 2'44" | Bessenyei Kati |
6 | Hullámok | 2'04" | Ruska László |
7 | James Bond Agent 0006.9 | 1'37" | Kádár Róbert |
8 | Just Like | 3'09" | Szabó András |
9 | Laci bátyám | 2'02" | Gelley Bálint |
10 | Last Minute | 1'13" | Turai Balázs |
11 | Lépcsőház | 4'00" | 2009-ben végzős hallgatók közös filmje |
12 | Spiss - My Slang | 3'33" | Sándor József |
13 | Tor | 1'38" | Bukta Zsolt |
14 | Treehuggers | 0'36" | Bakos Barbara |
15 | Whale Paradise | 2'10" | Bakos Barbara |
16 | Vizen | 4'02" | Gaál Fruzsina |
17 | 29. Kaláka Fesztivál | 0'20" | Bukta Zsolt |
18 | Dr Profit | 0'45" | Koós Árpád |
19 | Eset Vírusírtó | 0'45" | Amrus Ferenc, Erdélyi Róbert |
20 | Firkáld a falat otthon! | 0'30" | Marton Péter |
21 | Kristályvíz - Teknőcök | 0'30" | Nyitrai Márton |
22 | Sportszelet - Retro energia | 0'45" | Nyitrai Márton |
23 | 8. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál szignálfilmje | 1'00" | Farkas Antal jama |
24 | M2 tv arculat | 0'20" | Klingl Béla |
25 | Reneszánsz 2008 | 1'25" | Gellár Csaba, Bárdos Attila |
26 | Koncertek az A38 hajón | 0'45" | Huszár Dániel |
27 | Lévai Kislexikon | 1'00" | Weigert Miklós |
14.00 Halas & Bachelor filmjei - A tudomány és technika csodái/ Halas & Bachelor films and the wonders of sience and technology
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | Nikotex | 4'00" | Halas-Batchelor |
2 | Kukaparádé | 9'00" | Halas-Batchelor |
3 | A cipész és a kalapos | 16'00" | Halas-Batchelor |
4 | Tűzforró | 6'00" | Halas-Batchelor |
5 | Automania 2000 | 10'00" | John Halas |
6 | A sziklák eredete | 12'00" | Halas-Batchelor |
7 | Folyamatábra | 4'00" | Halas-Batchelor |
8 | Az ember mérete | 10'00" | Halas-Batchelor |
9 | Dilemma | 11'00" | John Halas |
15.00 Válogatás Rofusz Ferenc filmjeiből / Selection from Ferenc Rofusz´ s films
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | A légy | 3'00" | Rofusz Ferenc |
2 | Holtpont | 3'00" | Rofusz Ferenc |
3 | Gravitáció | 15'00" | Rofusz Ferenc |
4 | Tüzet szüntess! | 9'00" | Rofusz Ferenc |
5 | Kutyaélet | 11'25" | Rofusz Ferenc |
15.00 vizsgafilmek / reklám, főcím, szignál / Diploma film / Commercial, Signal, Credits
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | Bárányok | 2'00" | Bakos Barbara |
2 | Collage Sound | 0'41" | Horváth-Molnár Panna |
3 | Dinnyemadarak | 2'28" | Szabó Dorottya |
4 | Diszpécser | 0'40" | Krief Zsuzsanna |
5 | Esti mese | 1'08" | Horváth-Molnár Panna |
6 | Fétismajom | 2'30" | Tóth Balázs Korai Zsolt, Korai Zsolt |
7 | Hétköznapi ribillió | 7'30" | Töttös Viktória |
8 | In-sect | 1'24" | Borbás Róbert |
9 | Kedves | 1'30" | Wonhaz Annamária |
10 | Krikszkrakszos | 3'28" | Mészáros Gyöngyvirág |
11 | Levelek | 1'38" | Ringeisen Dávid |
12 | Mérlegház | 9'00" | Taskovics Éva |
13 | Nyúl York | 2'26" | Tari Zsófia |
14 | Repedés | 5'00" | Ördög-Gyárfás Ágota |
15 | Vanamit | 2'10" | Bognár Éva Katinka |
16 | Várakozás | 3'27" | Zsupkó László |
17 | Zongoralecke | 0'44" | Janoch Lívia |
18 | Kitekat 007 | 0'30" | Fülöp József |
19 | McDonald's Egyedülálló négyes | 0'20" | Varga Zsolt Iván |
20 | Üresfutás | 0'38" | Szabó Balázs, Balló Dávid, Sebesvári Soma |
16.00 magyar rövidfilmek 1 / Hungarian Short films 1
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | 1KÁVÉ | 7'00" | Hegedűs 2 László |
2 | A Halálköszörű | 2'56" | Baráth Endre |
3 | A meggyilkolt leány története | 7'26" | Halmos Zsófia |
4 | Ajtók előtt | 1'27" | Pszabó Mátyás |
5 | Álommalom | 4'30" | Keresztes Dóra |
6 | banóka-jelmezzz | 2'37" | Vajda Melinda |
7 | Csirkenász | 2'18" | Gál Viktor, Törley Márton, Birtalan Ilona Liliána |
8 | Egyedül | 9'14" | Mendrei Miklós |
16.00 Norman McLaren művészete - Szoboszlay Péter előadása / Presentation about Norman McLaren´s art perfomed by Péter Szoboszlay
16.00 Válogatás Macskássy Kati filmjeiből / Selection from Kati Macskássy´s films
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | Ünnepeink | 11'00" | Macskássy Kati |
2 | Nekem az élet teccik nagyon | 13'00" | Macskássy Kati |
3 | Van itt jó is, rossz is | 12'00" | Macskássy Kati |
17.00 Az Annecy fesztivál díjnyertes rövidfilmjei - 2007 / Award winner short films of Annecy festival - 2007
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | Beton | 6'00" | Belinco Ariel, Faust Michael |
2 | Még a galambok is a paradicsomba mennek | 8'40" | Samuel Tourneux |
3 | Tejfog | 10'22" | Bánóczki Tibor |
4 | A Pearce nővérek | 9'27" | Luis Cook |
5 | A törpe | 10'00" | Andreas Hykade |
6 | A hogyan története | 4'28" | The Blackheart Gang |
7 | Péter és a farkas | 32'23" | Suzie Tempelton, Hugh Welchman |
18.00 Nemzetközi versenyprogram / egészestés film 3. / Feature Film 3.
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | A montmartrei gyilkos | 50'02" | Borislav Sajtinac |
18.00 Válogatás Oscar-díjas filmekből 3. 1982-1987 / Selection of Oscar winner films 3. 1982-1987 (utánvetítés)
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | Tangó | 8'00" | Zbigniew Rybczynski |
2 | Fagylalt New Yorkban | 7'00" | Jimmy Picker |
3 | Anna és Bella | 8'00" | Børge Ring |
4 | Görög tragédia | 8'00" | Nicole Van Goethem |
5 | A férfi aki fákat ültetett | 30'00" | Frédéric Back |
19.00 Rövidfilm 2 / Short films 2
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | Kőműves Kelemen | 6'00" | Richly Zsolt |
2 | KICSI RIGÓ | 11'30" | Tóth Pál |
3 | Senkiföldjén | 8'00" | Kiss Iván |
4 | Hold | 3'00" | Paál Zsuzsanna |
5 | Babazsúr | 0'30" | Koós Árpád |
6 | M-m-magyarok, c-c... romák | 1'58" | Patrovits Tamás |
7 | Jelek | 9'00" | Pálfi Zsolt |
8 | Útvesztők | 8'00" | Orosz István |
19.00 Válogatás Oscar-díjas filmekből 4. 1990-1994 / Selection of Oscar winner films 4. 1990-1994 (utánvetítés)
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | Állatállapot | 5'00" | Nick Park |
2 | Manipuláció | 7'00" | Daniel Greaves |
3 | Mona Lisa alászáll a lépcsőházba | 7'00" | Joan C. Gratz |
4 | A bolond nadrág | 30'00" | Nick Park |
5 | Bob születésnapja | 12'00" | Alison Snowden, David Fine |
20.00 egészestés film 1 / Feature Film 1.
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | Kells titka | 75'00" | Tomm Moore |
21.00 Válogatás a Londoni Nemzetközi Animációs Fesztivál (LIAF) díjnyertes filmjeiből / Awarded films of London Inernational Animation Fesztival (LIAF)
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | A kishal | 9'30" | Gregory Malishev |
2 | Az életnagyságú Zootrop | 6'30" | Mark Simon Hewis |
3 | Állj fel! | 7'00" | Joseph Pierce |
4 | Sodródás | 3'30" | Max Hattler |
5 | Az ellenállhatatlan mosoly | 6'15" | Ami Lindholm |
6 | Ahogyan elhaladnak...Mnemosyne 01 | 6'00" | Brigitta Bodenauer |
7 | Pecatum Parvum | 8'00" | Asya Lukin |
8 | Három szerelmes történet | 12'00" | Svetlana Fillipova |
9 | Skhizein | 13'40" | Jérémy Clapin |
21.00 Gémes József: Vili a veréb / József Gémes: Willy the Sparrow
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | Vili, a veréb | 76'00" | Gémes József |
22.00 Nemzetközi versenyprogram / egészestés film 2 / Feature Film 2
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | FÉL(EK) A SÖTÉTBEN | 78'00" | Blutch, Charles Burns, Pierre Di Sciullo, Marie Caillou, Lorenzo Mattotti, Richard McGuire |
22.00 Válogatás a legújabb portugál animációs filmekből (a CINANIMA fesztivál válogatása) / Expression of the most recent Portuguese animation works (selected by CINANIMA festival)
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | A szél ölelése | 2'34" | José Miguel Ribeiro |
2 | Keserű melódia | 10'00" | Pedro Moura |
3 | Tengerészkutyák | 6'30" | Joana Toste |
4 | Az összes lépés | 6'00" | Nuno Amorim |
5 | Az éjszaka közepén | 16'00" | Fernando Saraiva |
6 | Zsebtolvaj Blues | 7'00" | Pedro Brito |
7 | Cándido | 11'20" | José Pedro Cavalheiro |
8 | Tragikus történet boldog befejezéssel | 7'15" | Regina Pessoa |
9 | Bárhová mész, ott vagy | 2'00" | Sara Barbas |
23.30 tv-special 3. / Tv-special 3.
Cím | Hossz | Rendező(k) | |
---|---|---|---|
1 | A Tripper fiúk | 22'25" | Bánóczki Tibor, Bánóczki Tibor |